Art.nr 151N8AEKE4KW240
EG SHORE
De mineralgrå farvetoner i dette 1-stavs-gulv i eg fra Lux kollektionen er "oversvømmet" af diskrete jordfarver, der udtryksfuldt kompletteres af et finish i ultra-mat lak. Den 4-sidede mikrofasning af kanten sikrer et klassisk helplankeudtryk. Hvert bræt er forsigtigt børstet til perfektion, hvilket fremhæver åretegningens naturlige karakter. Den ultra-matte lakering fremhæver de naturlige variationer i træet og får gulvet til at ligne nysavet tømmer. Dette eliminerer effektivt blænding og beskytter gulvet mod det daglige slid.
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
De mineralgrå farvetoner i dette 1-stavs-gulv i eg fra Lux kollektionen er "oversvømmet" af diskrete jordfarver, der udtryksfuldt kompletteres af et finish i ultra-mat lak. Den 4-sidede mikrofasning af kanten sikrer et klassisk helplankeudtryk. Hvert bræt er forsigtigt børstet til perfektion, hvilket fremhæver åretegningens naturlige karakter. Den ultra-matte lakering fremhæver de naturlige variationer i træet og får gulvet til at ligne nysavet tømmer. Dette eliminerer effektivt blænding og beskytter gulvet mod det daglige slid.
Nøglefunktioner
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2420 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lysegrå |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Lux Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 30 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG SHORE i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.