Art.nr 111PABEKFVKE600
EG HERRINGBONE AB CRÈME WHITE
Eg Herringbone AB Crème White er et premium 2-lags parketgulv fremstillet af omhyggeligt udvalgt eg, med moderate farvevariationer og få knaster. Hver pakke indeholder både venstre- og højredele til nedlimet sildebeninstallation. De generøse dimensioner fremhæves af fire-sidet mikrofasning, mens den børstede og hvidolierede overflade forstærker træets naturlige åretegning og struktur.
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Herringbone AB Crème White er et premium 2-lags parketgulv fremstillet af omhyggeligt udvalgt eg, med moderate farvevariationer og få knaster. Hver pakke indeholder både venstre- og højredele til nedlimet sildebeninstallation. De generøse dimensioner fremhæves af fire-sidet mikrofasning, mens den børstede og hvidolierede overflade forstærker træets naturlige åretegning og struktur.
Nøglefunktioner
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 120 mm |
| Længde | 600 mm |
| Tykkelse | 11 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Sildebensmønster |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Large Herringbone Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning |
| Fuge | Not/Fer |
| Konstruktion | 2-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Birk krydsfiner |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 45 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG SILDEBEN AB CRÈME WHITE i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.