Du ser siden for forbrugere
- for at se denne side for handels partnere, Klik her
Art.nr 153N38EK0VKW240
EG SORRENTO
Eg Sorrento, et klassisk eg-gulv fra Kährs, er tilgængeligt med hvid mat lak, hvilket frembringer træets naturlige variationer og giver overfladen elegance og lethed.
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Sorrento, et klassisk eg-gulv fra Kährs, er tilgængeligt med hvid mat lak, hvilket frembringer træets naturlige variationer og giver overfladen elegance og lethed.
Nøglefunktioner
Lavet i Sverige
Førsteklasses stangdesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 200 mm |
| Længde | 2423 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Mørkegrå |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Collection | Sand Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 37 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG SORRENTO i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.