Du ser siden for forbrugere
- for at se denne side for handels partnere, Klik her
Art.nr 111PABEK0VKE050
EG STUDIO AB WHITE MATT
Eg Studio AB White Matt er et egetræsgulv med farvevariationer og små knaster med en mat hvid finish.
Produktet leveres med både højre og venstre stave i pakkerne til sildebensmønster
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Studio AB White Matt er et egetræsgulv med farvevariationer og små knaster med en mat hvid finish.
Produktet leveres med både højre og venstre stave i pakkerne til sildebensmønster
Nøglefunktioner
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 70 mm |
| Længde | 490 mm |
| Tykkelse | 11 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Sildebensmønster |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Studio Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning |
| Fuge | Not/Fer |
| Konstruktion | 2-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrrelamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG STUDIO AB HVID MATT i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.