Art.nr 151NYMEK0NKW200
EG TORUM 200
Oak Torum er et klassisk egetræsgulv. Den hvidpigmenterede, matte lak fremhæver træets naturlige variationer og giver overfladen elegance og lethed.
Længde
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Oak Torum er et klassisk egetræsgulv. Den hvidpigmenterede, matte lak fremhæver træets naturlige variationer og giver overfladen elegance og lethed.
Nøglefunktioner
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2000 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider |
| Farve | Klarhvid |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Sand Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 49 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG TORUM i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.