Art.nr 151NDMEK14KW240
EG TRAMONTO
Dette 1-stavs egetræsgulv fra Boardwalk Collection skaber et rustikt udtryk med sin varme honningnuance og kastanjebrune åretegning. Karakterfulde knaster tilfører struktur, som vækkes til live gennem håndbørstning. Fasede kanter på alle fire sider skaber et klassisk fuldplanke-udtryk.
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Dette 1-stavs egetræsgulv fra Boardwalk Collection skaber et rustikt udtryk med sin varme honningnuance og kastanjebrune åretegning. Karakterfulde knaster tilfører struktur, som vækkes til live gennem håndbørstning. Fasede kanter på alle fire sider skaber et klassisk fuldplanke-udtryk.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2420 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Røget, Børstet |
| Farve | Kobber |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Boardwalk Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 18 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG TRAMONTO i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.