Art.nr LTCLRW4012-193
EG TURMERIC PLANK
Eg Tumeric, et lyst trægulv med en farve inspireret af gurkemejens lyse og varme toner, som skaber en rustik charme med højere forekomst af naturlige knaster. Den organiske tekstur tilfører karakter og gør hver planke unik, samtidig med at den skaber en hyggelig, men let fornemmelse i alle rum. Farvet produkt, synlig forandring over tid.
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Eg Tumeric, et lyst trægulv med en farve inspireret af gurkemejens lyse og varme toner, som skaber en rustik charme med højere forekomst af naturlige knaster. Den organiske tekstur tilfører karakter og gør hver planke unik, samtidig med at den skaber en hyggelig, men let fornemmelse i alle rum. Farvet produkt, synlig forandring over tid.
Nøglefunktioner
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1980 mm |
| Tykkelse | 10 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Faset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Life Authentic Plank Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 39 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG TURMERIC PLANK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.