Art.nr 151NCSEK01KW240
EG VEDBO
aturlig farve med forbedret kontrast. Varme og gyldne toner fra honning og modne rug fra høsttiden. Den tredimensionelle struktur forbedrer knasterne, og giver gulvet et slidt look.
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
aturlig farve med forbedret kontrast. Varme og gyldne toner fra honning og modne rug fra høsttiden. Den tredimensionelle struktur forbedrer knasterne, og giver gulvet et slidt look.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2420 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Faset 4-sider, Håndskrabet, Børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Småland Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG VEDBO i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.