Art.nr 151NCSEK04KW240
EG YDRE
Træ og mineraler mødes, med kolde nuancer fra frost salt og tang. Den skrabede, flydende overflade følger strukturen, og giver hver brædde en nedslidt følelse.
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Træ og mineraler mødes, med kolde nuancer fra frost salt og tang. Den skrabede, flydende overflade følger strukturen, og giver hver brædde en nedslidt følelse.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2420 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Faset 4-sider, Håndskrabet, Let røget, Børstet |
| Farve | Mørkegrå |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Småland Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser EG YDRE i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.