Art.nr LTCLW2009-218
FONTIN CLICK 6 MM
Kährs Luxury Tiles Fontin clickgulv er blevet inspireret af de brune og varme gyldne toner fra en rolig solnedgang en sommeraften. Det autentiske naturlige indtryk forstærkes af et subtilt trædesign hvilket gør Fontin til et fantastisk og tidløst gulv.
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Kährs Luxury Tiles Fontin clickgulv er blevet inspireret af de brune og varme gyldne toner fra en rolig solnedgang en sommeraften. Det autentiske naturlige indtryk forstærkes af et subtilt trædesign hvilket gør Fontin til et fantastisk og tidløst gulv.
Nøglefunktioner
Førsteklasses trædesign
Velegnet til gulvvarme
Vandafvisende
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 218 mm |
| Længde | 1210 mm |
| Tykkelse | 6 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.55 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Træ design, Integreret lydreducering |
| Farve | Eg natur |
| Fakta | |
| Collection | Breeze Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Flydende |
| Fuge | Click5G |
| Konstruktion | Click SPC LVT |
| Garanti | 30 år |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser FONTIN CLICK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.