Art.nr 151N9AEKN4KW200
EG FROSTED OAT PLANK
Frosted Oat Plank er inspireret af sensommerens høst dækket af frost. Den meget hvide og gennemsigtige pigmentering lader det rustikke træ forstærke det naturlige design suppleret med en ultramat finish.
Lavet i Sverige
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Frosted Oat Plank er inspireret af sensommerens høst dækket af frost. Den meget hvide og gennemsigtige pigmentering lader det rustikke træ forstærke det naturlige design suppleret med en ultramat finish.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2000 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Collection | Beyond Retro Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 44 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser FROSTED OAT PLANK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.