Du ser siden for forbrugere
- for at se denne side for handels partnere, Klik her
Art.nr 153N6BEKN4KW240
FROSTED OAT STRIP
Frosted Oat Strip er inspireret af sensommerens høst dækket af frost. Den meget hvide og gennemsigtige pigmentering lader det rustikke træ forstærke det naturlige design suppleret med en ultramat finish.
Lavet i Sverige
Førsteklasses stangdesign
Velegnet til gulvvarme
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Frosted Oat Strip er inspireret af sensommerens høst dækket af frost. Den meget hvide og gennemsigtige pigmentering lader det rustikke træ forstærke det naturlige design suppleret med en ultramat finish.
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Førsteklasses stangdesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 200 mm |
| Længde | 2423 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Beyond Retro Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 39 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser FROSTED OAT STRIP i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.