Art.nr 710522
KÄHRS LAKREFRESHER
Kährs Lacquer refresher
Vandbaseret
Overfladebehandling
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Produktfakta
| Emballagedimensioner | |
| Bredde | 80 mm |
| Længde | 80 mm |
| Højde | 260 mm |
| Fakta | |
| Collection | Rengøring og vedligehold |
| Tilbehørsundertype | Maintenance |
| Tilbehørstype | Plejeprodukter |
| How to use | Apply the Kährs Lacquer Refresher with a damp mop or cloth.Let the Refresher dry for minimum 30 minutes before placing furniture. Before placing heavier items as well as rugs the refresher need curing at least for 24 hours. Good ventilation and normal room temperature (20°C) minimize the drying time. Allow floor to dry for a few hours without wear. Use water to clean tools before the refresher hardens. |
| Ingredienser | Polymer resin Ammonia …% Toxicity: Non-hazardous Flammability: Non-flammable |
| Overfladebehandling | Lak |