Art.nr LTCLRW3002-150
LIGHT SUEDE WIDE
En fløjlsagtig blød nuance af lyst ruskind skaber en rolig baggrund i ethvert miljø. Lys ruskind wide er et indfarvet 1-stavs egetræsgulv fra vores Life Collection. En afdæmpet trækollektion med få knaster og et autentisk look og feel. Firesidet mikrofasning af kanterne sikrer et klassisk helplankeudseende. Den innovative matlakering eliminerer effektivt genskin og beskytter gulvet mod det daglige slid.
Premium plankedesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
En fløjlsagtig blød nuance af lyst ruskind skaber en rolig baggrund i ethvert miljø. Lys ruskind wide er et indfarvet 1-stavs egetræsgulv fra vores Life Collection. En afdæmpet trækollektion med få knaster og et autentisk look og feel. Firesidet mikrofasning af kanterne sikrer et klassisk helplankeudseende. Den innovative matlakering eliminerer effektivt genskin og beskytter gulvet mod det daglige slid.
Nøglefunktioner
- Premium plankedesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 150 mm |
| Længde | 1810 mm |
| Tykkelse | 7 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Ikke-børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Essential Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 34 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser LIGHT SUEDE WIDE i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.