Art.nr 153N6BEKM4KW240
LOFT WHITE STRIP
Loft White Strip er inspireret af vaniljeis tilsat lidt gråt. Pigmenteringen er påført i et tyndt lag for at fremhæve træets knaster og sprækker og en ultramat finish
Lavet i Sverige
Førsteklasses stangdesign
Velegnet til gulvvarme
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Loft White Strip er inspireret af vaniljeis tilsat lidt gråt. Pigmenteringen er påført i et tyndt lag for at fremhæve træets knaster og sprækker og en ultramat finish
Nøglefunktioner
- Lavet i Sverige
- Førsteklasses stangdesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 200 mm |
| Længde | 2421 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Beyond Retro Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran/al |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 47 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser LOFT WHITE STRIP i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.