Du ser siden for forbrugere
- for at se denne side for handels partnere, Klik her
Art.nr LTCLS3007-300
MAKALU CLICK 6 MM
Kährs Luxury Tiles Click-gulve er designet til boliger og offentlige miljøer, hvor der stilles krav om limfri installation samt gulve, der både er smukke og slidstærke. De fås i et bredt udvalg af træ- og stendesigns. Maksimal holdbarhed og stabilitet opnås gennem den stive kerne og den unikke 5G-låseteknologi, som muliggør nem installation ved at klikke plankerne sammen. Click-gulvene er fremstillet af ny vinyl med en stiv kerne. Alle gulve i kollektionen har IXPE-lyddæmpende bagside, som effektivt reducerer støj. Overfladen er behandlet med en stærk keramisk belægning, der er modstandsdygtig over for slid, ridser og vand. De kan installeres oven på et eksisterende gulv, hvilket gør Click-gulve ideelle til renoveringsprojekter eller når du ønsker at bevare det eksisterende gulv. Ligesom alle vores øvrige Luxury Tiles-gulve er de fri for ftalater.
Førsteklasses stendesign
Velegnet til gulvvarme
Vandafvisende
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Kährs Luxury Tiles Click-gulve er designet til boliger og offentlige miljøer, hvor der stilles krav om limfri installation samt gulve, der både er smukke og slidstærke. De fås i et bredt udvalg af træ- og stendesigns. Maksimal holdbarhed og stabilitet opnås gennem den stive kerne og den unikke 5G-låseteknologi, som muliggør nem installation ved at klikke plankerne sammen. Click-gulvene er fremstillet af ny vinyl med en stiv kerne. Alle gulve i kollektionen har IXPE-lyddæmpende bagside, som effektivt reducerer støj. Overfladen er behandlet med en stærk keramisk belægning, der er modstandsdygtig over for slid, ridser og vand. De kan installeres oven på et eksisterende gulv, hvilket gør Click-gulve ideelle til renoveringsprojekter eller når du ønsker at bevare det eksisterende gulv. Ligesom alle vores øvrige Luxury Tiles-gulve er de fri for ftalater.
Nøglefunktioner
- Førsteklasses stendesign
- Velegnet til gulvvarme
- Vandafvisende
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 300 mm |
| Længde | 600 mm |
| Tykkelse | 6 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.55 mm |
| Design | |
| Design | Flise design |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Sten design, Integreret lydreducering |
| Farve | Lysegrå |
| Fakta | |
| Collection | Click 6 mm Stone Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Flydende |
| Fuge | Click5G |
| Konstruktion | Click SPC LVT |
| Garanti | 30 år |
Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser MAKALU CLICK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.