Art.nr LTCLRW3003-193
PURE OAK 2-STAV
Varm og nærende - det er eg i al sin naturlige skønhed. Ren eg 2-strip er et naturligt egetræsgulv fra vores Life Collection. En afdæmpet trækollektion med få knaster og et autentisk look og feel. 2-stavsdesignet giver et indtryk fyldt med liv. En innovativ mat lakering eliminerer effektivt genskin og beskytter gulvet mod det daglige slid.
Førsteklasses stangdesign
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Varm og nærende - det er eg i al sin naturlige skønhed. Ren eg 2-strip er et naturligt egetræsgulv fra vores Life Collection. En afdæmpet trækollektion med få knaster og et autentisk look og feel. 2-stavsdesignet giver et indtryk fyldt med liv. En innovativ mat lakering eliminerer effektivt genskin og beskytter gulvet mod det daglige slid.
Nøglefunktioner
- Førsteklasses stangdesign
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 193 mm |
| Længde | 1225 mm |
| Tykkelse | 7 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.6 mm |
| Design | |
| Design | 2-stav |
| Overfladebehandling | Mat lak |
| Forædling | Ikke-børstet |
| Farve | Eg natur |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Life Essential Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5G |
| Konstruktion | Træfinergulve |
| Garanti | 15 år |
| Kernemateriale | HDF |
| Kan slibes | Kan ikke genslibes |
| LRV | 32 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser PURE OAK 2-STRIP i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.