Art.nr 111PABEKFCKE050
RØGET EG STUDIO AB OLIE
Røget Eg AB er en 2-lags konstruktion med en ensartet mørkebrun eg med en vis farvevariation og små knaster i begrænset antal.
Produktet leveres med både højre og venstre stave i pakkerne til sildebensmønster
Velegnet til gulvvarme
Ægte træ
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Røget Eg AB er en 2-lags konstruktion med en ensartet mørkebrun eg med en vis farvevariation og små knaster i begrænset antal.
Produktet leveres med både højre og venstre stave i pakkerne til sildebensmønster
Nøglefunktioner
- Velegnet til gulvvarme
- Ægte træ
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- CharacterRent & ModerneUdtryksfuldt
- Visual FinishUltra MatSatin
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 70 mm |
| Længde | 490 mm |
| Tykkelse | 11 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Sildebensmønster |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Røget, Ikke-børstet |
| Farve | Mørk |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Studio Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning |
| Fuge | Not/Fer |
| Konstruktion | 2-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrrelamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser RØGET EG STUDIO AB i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.