Art.nr LTCHW2109L120
SAXON CLICK SILDEBEN 5 MM
Kährs Luxury Tiles Click-kollektionen omfatter et udvalg af smallere og kortere planker – L (venstre) og R (højre) planker – som er særligt designet til sildebensmønster. De installeres med et kliksystem i høj kvalitet, der sikrer stabilitet. Bemærk, at disse gulve ikke leveres med lyddæmpende bagside, da de kun er 5 mm tykke. De fås i otte smukke trædesigns i farver fra lyse til mørke nuancer.
Førsteklasses trædesign
Velegnet til gulvvarme
Vandafvisende
Tile direction
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Kährs Luxury Tiles Click-kollektionen omfatter et udvalg af smallere og kortere planker – L (venstre) og R (højre) planker – som er særligt designet til sildebensmønster. De installeres med et kliksystem i høj kvalitet, der sikrer stabilitet. Bemærk, at disse gulve ikke leveres med lyddæmpende bagside, da de kun er 5 mm tykke. De fås i otte smukke trædesigns i farver fra lyse til mørke nuancer.
Nøglefunktioner
- Førsteklasses trædesign
- Velegnet til gulvvarme
- Vandafvisende
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 120 mm |
| Længde | 720 mm |
| Tykkelse | 5 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.55 mm |
| Design | |
| Design | Sildebensmønster |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Træ design |
| Farve | Mørk |
| Fakta | |
| Collection | Click Herringbone Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Flydende |
| Fuge | Click5Gi |
| Konstruktion | Click SPC LVT |
| Garanti | 30 år |
Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser SAXON SILDEBEN i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.