Art.nr LTCLW2102-218
YUKON CLICK 6 MM
Kährs Luxury Tiles Yukon clickgulv er inspireret af de bløde grå nuancer af solblegede moler. Yukon har en bemærkelsesværdig tone i en subtil farve. Det rene, rolige trædesign gør det til et perfekt gulv til det moderne rum.
Find forhandler
Besøg en af vores forhandlere for at opleve vores gulve i virkeligheden
Hurtigt hop til
Personlighed
Kährs Luxury Tiles Yukon clickgulv er inspireret af de bløde grå nuancer af solblegede moler. Yukon har en bemærkelsesværdig tone i en subtil farve. Det rene, rolige trædesign gør det til et perfekt gulv til det moderne rum.
Nøglefunktioner
Førsteklasses trædesign
Velegnet til gulvvarme
Vandafvisende
- MaintenanceInstaller & nydEkstra kærlighed
- Sun ExposureUng for evigtOpbygger karakter over tid
- InstallationNem gør-det-selvProfessionel
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 218 mm |
| Længde | 1210 mm |
| Tykkelse | 6 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 0.55 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Træ design, Integreret lydreducering |
| Farve | Lysegrå |
| Fakta | |
| Collection | Breeze Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Flydende |
| Fuge | Click5G |
| Konstruktion | Click SPC LVT |
| Garanti | 30 år |
| LRV | 42 |

Gulvplanlægger
Se gulvet i vores Gulvplanlægger
Visualiser YUKON CLICK i dit hjem med vores interaktive Gulvplanlægger. Prøv forskellige indstillinger og belysning for at finde det perfekte match til din stil.