Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2266 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Klarhvid |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Sand Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
Art.nr 151N9AEKFVKW220
EG GARMISCH
Very rustic oak floor with a white stain and oiled finish, featuring dark filled cracks, knots, and sapwood. Brushed to enhance the natural grain, with four-sided micro-bevelling for a classic full plank look.
Planke
Mikrofaset 4-sider
Børstet
Olie
2266 mm x 187 mm x 15 mm
Variant
Mængde
m²
stk
Total: 2.54 m²
1 pakke = 2.54m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 5% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2266 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Olie |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Klarhvid |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Collection | Sand Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |