Art.nr 151N4AEK4JKW200
EG PARIS ULTRA MATT 200
Hvid eg plank med lyse, balancerede nuancer og ensartet farve. Børstet struktur og ultramat lak giver et nysavet look og klassisk plankeudtryk.
Planke
Mikrofaset 4-sider
Børstet
Ultra mat lak
2000 mm x 187 mm x 15 mm
Længde
Mængde
m²
stk
Total: 2.24 m²
1 pakke = 2.24m²
StockStatusFutureAvailability
Kährs og installatører anbefaler at beregne yderligere 5% i forhold til det nødvendige M² på grund af skæreaffald
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2000 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Capital Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 38 |
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredde | 187 mm |
| Længde | 2000 mm |
| Tykkelse | 15 mm |
| Overfladelagets tykkelse | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Planke |
| Overfladebehandling | Ultramat lak |
| Forædling | Mikrofaset 4-sider, Børstet |
| Farve | Lys nyance |
| Træarter | Eg |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Collection | Capital Collection |
| Gulvvarme | Ja |
| Installations vejledning | Fuldlimning, Flydende |
| Fuge | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | 3-lags gulve |
| Garanti | 30 år |
| Hårdhed (Brinell) | 3,7 |
| Kernemateriale | Fyrre/gran lamel |
| Kan slibes | 2-3 ganger |
| LRV | 38 |