Art.nr 151N51EKK4KW200
EK BISCOTTI 200
Detta 1-stavsgolv i Lux-kollektionen är pigmenterat med en naturlig och varm ljust brun ton. Den fyrsidiga mikrofasen runt varje bräda lyfter fram det exklusiva plankformatet. Varje bräda har borstats noggrant för att locka fram nyanserna i träet. Den ultramatta ytan minimerar ljusets reflektioner och låter färg och känsla hos golvet komma till sin fulla rätt samtidigt som träet skyddas från dagligt slitage.
1 600 kr /m2
Priser visas inkl. moms
Längd
Hitta återförsäljare
Besök en av våra återförsäljare för att uppleva våra golv i verkligheten
Snabbt hopp till
Personlighet
Detta 1-stavsgolv i Lux-kollektionen är pigmenterat med en naturlig och varm ljust brun ton. Den fyrsidiga mikrofasen runt varje bräda lyfter fram det exklusiva plankformatet. Varje bräda har borstats noggrant för att locka fram nyanserna i träet. Den ultramatta ytan minimerar ljusets reflektioner och låter färg och känsla hos golvet komma till sin fulla rätt samtidigt som träet skyddas från dagligt slitage.
Nyckelfunktioner
Tillverkad i Sverige
Premium plankdesign
Lämplig för golvvärme
Äkta trä
- UnderhållInstallera & njutExtra kärlek
- SolexponeringFör evigt ungBygger karaktär över tid
- KaraktärRent & ModerntUttrycksfullt
- Visuell finishUltramattSatin
- InstallationEnkelt att fixa självProfessionellt
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 151 mm |
| Längd | 2000 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Ytskiktstjocklek | 3.5 |
| Design | |
| Design | Plank |
| Ytbehandling | Ultramatt lack |
| Bearbetning | 4-sidig mikrofas, Borstad |
| Färg | Naturliga eknyanser |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Lively |
| Fakta | |
| Kollektion | Lux Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning, Flytande |
| Fog | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | Lamellparkett |
| Garanti | 30 år |
| Brinellvärde | 3,7 |
| Stomme | Furu/gran/al |
| Slipbart | 2-3 gånger |
| LRV | 29 |

Floor planner
Se golvet i vår Floor planner
Visualisera EK BISCOTTI i ditt hem med vår interaktiva floor planner. Prova olika inställningar och belysning för att hitta den perfekta matchningen för din stil.