Art.nr 151N4AEKF0KW240
EK DUBLIN OLJAD 242
Ek Dublin är en planka/1-stav med lågmäld elegans. Golvet har måttliga färgvariationer och får innehålla mindre kvistar. Borstad med mikrofasad kant. Golvet ska installationsoljas direkt efter läggning.
Tillverkad i Sverige
Premium plankdesign
Lämplig för golvvärme
2 487,50 kr/m2
Priser visas inkl. moms
Hitta återförsäljare
Besök en av våra återförsäljare för att uppleva våra golv i verkligheten
Snabbt hopp till
Personlighet
Ek Dublin är en planka/1-stav med lågmäld elegans. Golvet har måttliga färgvariationer och får innehålla mindre kvistar. Borstad med mikrofasad kant. Golvet ska installationsoljas direkt efter läggning.
Nyckelfunktioner
- Tillverkad i Sverige
- Premium plankdesign
- Lämplig för golvvärme
- Äkta trä
- UnderhållInstallera & njutExtra kärlek
- SolexponeringFör evigt ungBygger karaktär över tid
- KaraktärRent & ModerntUttrycksfullt
- Visuell finishUltramattSatin
- InstallationEnkelt att fixa självProfessionellt
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 187 mm |
| Längd | 2420 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Ytskiktstjocklek | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Plank |
| Ytbehandling | Olja |
| Bearbetning | 4-sidig mikrofas, Borstad |
| Färg | Naturliga eknyanser |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Calm |
| Fakta | |
| Kollektion | Capital Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning, Flytande |
| Fog | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | Lamellparkett |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Stomme | Fur-/granlameller |
| Slipbart | 2-3 gånger |

Floor planner
Se golvet i vår Floor planner
Visualisera EK DUBLIN OLJA i ditt hem med vår interaktiva floor planner. Prova olika inställningar och belysning för att hitta den perfekta matchningen för din stil.




