Art.nr 153N3BEKE4KW240
EK ECLIPSE
De mineralgrå nyanserna i 3-staven Ek Eclipse kompletteras av varma, underliggande toner i brunt. Varje bräda har borstats till perfektion för att lyfta fram träets naturliga ådring. Den ultramatta ytan minimerar ljusets reflektioner och låter färg och känsla hos golvet komma till sin fulla rätt samtidigt som träet skyddas från dagligt slitage.
Tillverkad i Sverige
Premium stav-design
Lämplig för golvvärme
925 kr/m2
Priser visas inkl. moms
Hitta återförsäljare
Besök en av våra återförsäljare för att uppleva våra golv i verkligheten
Snabbt hopp till
Personlighet
De mineralgrå nyanserna i 3-staven Ek Eclipse kompletteras av varma, underliggande toner i brunt. Varje bräda har borstats till perfektion för att lyfta fram träets naturliga ådring. Den ultramatta ytan minimerar ljusets reflektioner och låter färg och känsla hos golvet komma till sin fulla rätt samtidigt som träet skyddas från dagligt slitage.
Nyckelfunktioner
- Tillverkad i Sverige
- Premium stav-design
- Lämplig för golvvärme
- Äkta trä
- UnderhållInstallera & njutExtra kärlek
- SolexponeringFör evigt ungBygger karaktär över tid
- KaraktärRent & ModerntUttrycksfullt
- Visuell finishUltramattSatin
- InstallationEnkelt att fixa självProfessionellt
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 200 mm |
| Längd | 2423 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Ytskiktstjocklek | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | 3-stav |
| Ytbehandling | Ultramatt lack |
| Bearbetning | Borstad |
| Färg | Kallgrå nyans |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Variation |
| Fakta | |
| Kollektion | Lumen Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning, Flytande |
| Fog | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | Lamellparkett |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Stomme | Furu/gran/al |
| Slipbart | 2-3 gånger |
| LRV | 24 |

Floor planner
Se golvet i vår Floor planner
Visualisera EK ECLIPSE i ditt hem med vår interaktiva floor planner. Prova olika inställningar och belysning för att hitta den perfekta matchningen för din stil.