Art.nr 151NCSEK01KW240
EK VEDBO
Naturlig färg med accentuerad kontrast och värme, gyllene toner av honung och mogen råg i skördetid - Ek Vedbo är en rustik 1-stav/planka med en tredimensionell struktur som lyfter fram kvistar och ger golvet en sliten look och känsla. Ytbehandling olja, borstad och handskrapad, fasade kanter. Observera att golvet ska installationsoljas med Kährs Satin Oil Matt direkt efter läggning.
Tillverkad i Sverige
Premium plankdesign
Lämplig för golvvärme
2 187,50 kr/m2
Priser visas inkl. moms
Hitta återförsäljare
Besök en av våra återförsäljare för att uppleva våra golv i verkligheten
Snabbt hopp till
Personlighet
Naturlig färg med accentuerad kontrast och värme, gyllene toner av honung och mogen råg i skördetid - Ek Vedbo är en rustik 1-stav/planka med en tredimensionell struktur som lyfter fram kvistar och ger golvet en sliten look och känsla. Ytbehandling olja, borstad och handskrapad, fasade kanter. Observera att golvet ska installationsoljas med Kährs Satin Oil Matt direkt efter läggning.
Nyckelfunktioner
- Tillverkad i Sverige
- Premium plankdesign
- Lämplig för golvvärme
- Äkta trä
- UnderhållInstallera & njutExtra kärlek
- SolexponeringFör evigt ungBygger karaktär över tid
- KaraktärRent & ModerntUttrycksfullt
- Visuell finishUltramattSatin
- InstallationEnkelt att fixa självProfessionellt
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 187 mm |
| Längd | 2420 mm |
| Tjocklek | 15 mm |
| Ytskiktstjocklek | 3.5 mm |
| Design | |
| Design | Plank |
| Ytbehandling | Olja |
| Bearbetning | 4-sidig fas, Handskrapad, Borstad |
| Färg | Naturliga eknyanser |
| Träslag | Ek |
| Sortering | Dynamic |
| Fakta | |
| Kollektion | Småland Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Nedlimning, Flytande |
| Fog | Woodloc® 5S |
| Konstruktion | Lamellparkett |
| Garanti | 30 år |
| Brinell value | 3,7 |
| Stomme | Fur-/granlameller |
| Slipbart | 2-4 gånger |

Floor planner
Se golvet i vår Floor planner
Visualisera EK VEDBO i ditt hem med vår interaktiva floor planner. Prova olika inställningar och belysning för att hitta den perfekta matchningen för din stil.