Art.nr LTCLW2204-218
FOXALL CLICK XXL 6 MM
Ett golv med trädesign i klassiskt ljusa toner som förstärker ljuset och skapar en vacker balans mellan ute och inne. Varken stövlar eller vassa klor lämnar några bestående spår. Det kan ta århundraden – till och med årtusenden – för naturen att skapa de vackra uttryck vi ser i material som trä och sten. Kvistar, sprickor och strukturer avslöjar spår från materialets historia och skapar unika egenskaper som harmonierar perfekt med vår mänskliga natur. Med Impression har vi valt ut en kollektion av vackra, naturliga trä- och stenkonstruktioner och återskapat dem med noggrann uppmärksamhet på varje detalj – från varm, inbjudande ek till elegant, tidlös granit. För intryck som varar livet ut.
650 kr /m2
Priser visas inkl. moms
Hitta återförsäljare
Besök en av våra återförsäljare för att uppleva våra golv i verkligheten
Snabbt hopp till
Personlighet
Ett golv med trädesign i klassiskt ljusa toner som förstärker ljuset och skapar en vacker balans mellan ute och inne. Varken stövlar eller vassa klor lämnar några bestående spår. Det kan ta århundraden – till och med årtusenden – för naturen att skapa de vackra uttryck vi ser i material som trä och sten. Kvistar, sprickor och strukturer avslöjar spår från materialets historia och skapar unika egenskaper som harmonierar perfekt med vår mänskliga natur. Med Impression har vi valt ut en kollektion av vackra, naturliga trä- och stenkonstruktioner och återskapat dem med noggrann uppmärksamhet på varje detalj – från varm, inbjudande ek till elegant, tidlös granit. För intryck som varar livet ut.
Nyckelfunktioner
Premium trädesign
Lämplig för golvvärme
Vattentålig
- UnderhållInstallera & njutExtra kärlek
- SolexponeringFör evigt ungBygger karaktär över tid
- InstallationEnkelt att fixa självProfessionellt
Produktfakta
| Dimensioner | |
| Bredd | 220 mm |
| Längd | 1829 mm |
| Tjocklek | 6 mm |
| Ytskiktstjocklek | 0.55 |
| Design | |
| Design | Plank |
| Bearbetning | 4-sidig mikrofas, Trädesign, XXL Format, Integrerad ljudreducering, Synkroniserad prägling |
| Färg | Naturliga eknyanser |
| Fakta | |
| Kollektion | Impression Wood Collection |
| Golvvärme | Ja |
| Läggningsmetod | Flytande |
| Fog | Click5G |
| Konstruktion | Vinylgolv klick |
| Garanti | 30 år |

Floor planner
Se golvet i vår Floor planner
Visualisera FOXALL CLICK XXL i ditt hem med vår interaktiva floor planner. Prova olika inställningar och belysning för att hitta den perfekta matchningen för din stil.