Product Facts
| Facts | |
| Application area | Healthcare, Education, Assisted living, Daycare, Office, Hospitality, Shopfitting |
| Color | Brown |
| Format | Tiles |
| Warranty | 15 years |
| NCS Color | NCS 5604-Y64R |
| LRV | 19.9 |
| LRV range | 11-20 |
| General | |
| Collection | Quartz Mosaic Collection |
| Product type | Homogeneous quartz vinyl tiles |
| Dimensions | |
| Length | 609.6 mm |
| Width | 609.6 mm |
| Thickness | 2 mm |
Art.nr 10618324
QUARTZ MOSAIC 8324 HYPERSTHENE ASH 24 X 24
Classic and vibrant designs in a versatile color palette, available in 12" x 12" and 24" x 24" tile sizes. Quartz Mosaic lets you play with scale and tone to bring unique character and style to any interior.
Healthcare
Education
Assisted living
Daycare
Office
Hospitality
Homogeneous quartz vinyl tiles
Tile
Tile size
To purchase this product, please reach out to our sales team for assistance.
Product Facts
| Facts | |
| Application area | Healthcare, Education, Assisted living, Daycare, Office, Hospitality, Shopfitting |
| Color | Brown |
| Format | Tiles |
| Warranty | 15 years |
| NCS Color | NCS 5604-Y64R |
| LRV | 19.9 |
| LRV range | 11-20 |
| General | |
| Collection | Quartz Mosaic Collection |
| Product type | Homogeneous quartz vinyl tiles |
| Dimensions | |
| Length | 609.6 mm |
| Width | 609.6 mm |
| Thickness | 2 mm |